Redakcja      Archiwum      Poczta    Księga gości 
 
BO!Tutaj  
Twój tygodnik Kijów - Warszawa - Nowy Jork - Jelenia Góra

  Nr 3 (rok I)             17 września 2003
W numerze:
bo! Sensacja:
HABAT RZĄDZI śWIATEM!

K2am.jpg (6.8 KB) Jak głosi Talmud ziemią obiecaną dla Żydów jest Polska i Ukraina, dlatego pokolenia kapłanów Levy nigdy nie opuściły Polski i Ukrainy i czekają spełnienia także innych przepowiedni.
 
bo! Śmierć Sikorskiego
zgonem Polski

sikorski_m.jpg (5.2 KB) Ten rok ogłoszono rokiem pamięci o Władysławie Sikorskim, mężu stanu, premierze i wodzu naczelnym zamordowanym 4 lipca 1943 na Gibraltarze.
 
bo! Zapomniany
Prezydent Polski w Kraju!

Budujemy pomnik
sokol_m.jpg (5.5 KB) Maj 2003. Kałków Godów. Na kolejną inwestyturę Orderu Świętego Stanisława zjechali zacni goście z całego świata. Zgodnie z zapowiedzią była to I Światowa Inwestytura Orderu Świętego Stanisława. Byli więc nawet goście z USA i Meksyku. Ale zabrakło ...Ukraińców.
 
bo! BO! Byliśmy w Kijowie!
m.jpg (6.6 KB) Pod koniec kwietnia tego roku redakcja "BO! Tutaj" gościła w Kijowie. Szczególnie istotne były spotkania z tamtejszą Polonią. Polskojęzyczny "Dziennik Kijowski" i Związek Polaków na Ukrainie działają tam w opłakanych warunkach.
 
bo! Od redakcji
Ku przemyśleniom
Leszka Kołakowskiego,
Szewacha Weissa
i Lou Carlsona
w dzień rocznicy 17 września 1939


Sześćdziesiąt cztery lata temu radzieccy żołnierze wkroczyli bez wypowiedzenia wojny na teren Polski. Los naszego państwa stał się przesądzony. Hitlerowcy, którzy uczynili to samo siedemnaście dni wcześniej i sowieci rozpoczęli wspólne dzieło kolejnego krwawego rozbioru Polski. I bezlitosnych zbrodni i rabunków.Darmowe liczniki
284 mld USD dla Polski a mienie pożydowskie

Jak pisaliśmy w Bo!Tutaj nr 1 (patrz tekst pt. 284 mld USD dla Polski - www. botutaj.pl) Niemcy są winni Polakom tytułem odszkodowań cywilno prawnych 284 mld USD. W sprawie tej wysłaliśmy oficjalny list prosząc o skomentowanie naszego tekstu i zaprosiliśmy na nasze "Gorące fotele" kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera. List polecony, co potwierdza otrzymana zwrotka, dotarł do ambasady Niemiec w Warszawie. Odpowiedzi nie doczekaliśmy się. Nie otrzymaliśmy też odpowiedzi w tej sprawie od premiera naszego(?) rządu. (patrz: Gorące fotele, www.botutaj.pl nr 2). Za to z wielkim zainteresowaniem odnotowaliśmy dwa fakty:

- 30 maja br, przy okazji wizyty w Polsce prezydenta USA Georga Busha na łamach "Gazety Wyborczej" ukazał się obszerny wywiad przeprowadzony z prezydentem USA przez Bartosza Węglarczyka. Autor, Polak(?), zatroskany jest kwestią" ...zwrotu mienia Żydom". Natomiast ani słowem się nie zająknął o nie rozliczonej polskiej krzywdzie wynikłej na skutek II wojny światowej, wywołanej przez hitlerowskie Niemcy, która w przeliczeniu na kasę, bagatelka, wyraża się kwotą 284 mld USD! Tymczasem zaczepiony przez dziennikarza "koszernej wybiórczej" prezydent USA odpowiedział "politycznie": Ta sprawa jeszcze nie trafiła na razie na moje biurko". Pryzpominam było to 30 maja br;

- 11 sierpnia 2003 r dowiedzieliśmy się, że amerykański sąd apelacyjny uchylił decyzję sądu I instancji, który orzekł, że zbiorowy pozew Żydów przeciwko Polsce o zwrot utraconego mienia w latach czterdziestych ubiegłego stulecia nie może być rozstrzygany na terenie Stanów Zjednoczonych; owa decyzja sądu apelacyjnego czyni więc z kwestii zbiorowego pozwu Żydów przeciwko Polsce sprawę otwartą. Rząd Polski musi zaskarżyć tę decyzję do Sądu Najwyższego USA lub bronić swoich racji w ponownym postępowaniu w pierwszej instancji. Zresztą, niezależnie od ostatecznych rozstrzygnięć sądowych w USA, Ed Klein, prawnik reprezentujący żydowskich powodów, zapowiedział, iż skierują oni sprawę restytucji mienia do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu; w przeliczeniu na kasę prawdopodobnie chodzi o ok.40-50 mld USD.

Osobiście nie mam nic przeciwko działaniom prawnym podjętym przez Żydów. Za krzywdy trzeba płacić. Jestem jedynie oburzony postawą polskiej(?) prasy i polskiej(?) klasy politycznej, która od lat nie czyni nic aby zmusić Niemcy i Rosję, spadkobierców Hitlera i Stalina, do naprawienia krzywd wyrządzonych polskiemu narodowi. Nie mogę pojąć dlaczego polskie(?) rządy tolerują taki stan rzeczy zamiast dogadać się z wpływowymi organizacjami żydowskimi i w drodze powództw sądowych wyegzekwować należne nam kwoty. Wówczas przecie będzie też z czego oddać i to co się należy Żydom. Nie mogę też pojąć dlaczego polski(?) rząd w porozumieniu z rządem Niemiec zgodził się na utworzenie Fundacji Polsko- Niemieckie Pojednanie ukrywając przed polską opinia publiczną skalę faktycznych zobowiązań Niemiec wobec Polski ! Za to, korzystając z osłony polskiego (?) rządu ta karykaturalna i upadlająca ofiary II wojny instytucja kompromituje się wymuszaniem oświadczeń od ofiar II wojny światowej, na mocy których zrzekają się oni swoich praw do należnych im odszkodowań . Nieświadomi tej manipulacji i oszustwa nie wiedzą bowiem, iż podpisując takie oświadczenia, za grosze zrzekają się praw do - średnio - ok. 50 000 dojczmarek! Bo tyle - "na twarz" - ofiary II wojny światowej powinny przeciętnie otrzymać od Niemców. A żeby było śmieszniej(?) zarząd tej Fundacji w osobie m.in. Jana Parysa przyznał sobie premie sięgające 362 tys zł podczas gdy 80-cio letnia Regina Wróblewska z Nowych Skalmierzyc, która na robotach przymusowych przy produkcji konserw w Sessen przepracowała cztery lata nie mogła dostać ...1500 zł od tej Fundacji.

Kiedy się nad tym głębiej zastanowić, to wychodzi na to że "nasz" rząd i "nasz" Parlament działa tak jak mu Niemiec zagra. A może płaci, w ramach "lobbingu"?

Andrzej Kępiński

PS. Towarzyszy temu wszystkiemu dobra wiadomość - prawa do odszkodowań cywilno prawnych są dziedziczone a odsetki rosną. I nie wolno tego odpuścić.
do góry
| BO!Tutaj | Redakcja | Archiwum | Poczta |


Redakcja BO!Tutaj
Design by Dorota Reszke 2003

Serwis hostowany przez:

stat4u