Redakcja      Archiwum      Poczta    Księga gości 
 
BO!Tutaj  
Twój tygodnik Kijów - Warszawa - Nowy Jork - Jelenia Góra

  Nr 3 (rok I)             17 września 2003
W numerze:
bo! Sensacja:
HABAT RZĄDZI śWIATEM!

K2am.jpg (6.8 KB) Jak głosi Talmud ziemią obiecaną dla Żydów jest Polska i Ukraina, dlatego pokolenia kapłanów Levy nigdy nie opuściły Polski i Ukrainy i czekają spełnienia także innych przepowiedni.
 
bo! Śmierć Sikorskiego
zgonem Polski

sikorski_m.jpg (5.2 KB) Ten rok ogłoszono rokiem pamięci o Władysławie Sikorskim, mężu stanu, premierze i wodzu naczelnym zamordowanym 4 lipca 1943 na Gibraltarze.
 
bo! Zapomniany
Prezydent Polski w Kraju!

Budujemy pomnik
sokol_m.jpg (5.5 KB) Maj 2003. Kałków Godów. Na kolejną inwestyturę Orderu Świętego Stanisława zjechali zacni goście z całego świata. Zgodnie z zapowiedzią była to I Światowa Inwestytura Orderu Świętego Stanisława. Byli więc nawet goście z USA i Meksyku. Ale zabrakło ...Ukraińców.
 
bo! BO! Byliśmy w Kijowie!
m.jpg (6.6 KB) Pod koniec kwietnia tego roku redakcja "BO! Tutaj" gościła w Kijowie. Szczególnie istotne były spotkania z tamtejszą Polonią. Polskojęzyczny "Dziennik Kijowski" i Związek Polaków na Ukrainie działają tam w opłakanych warunkach.
 
bo! Od redakcji
Ku przemyśleniom
Leszka Kołakowskiego,
Szewacha Weissa
i Lou Carlsona
w dzień rocznicy 17 września 1939


Sześćdziesiąt cztery lata temu radzieccy żołnierze wkroczyli bez wypowiedzenia wojny na teren Polski. Los naszego państwa stał się przesądzony. Hitlerowcy, którzy uczynili to samo siedemnaście dni wcześniej i sowieci rozpoczęli wspólne dzieło kolejnego krwawego rozbioru Polski. I bezlitosnych zbrodni i rabunków.Darmowe liczniki
Bush z Kusiakiem w tle

Brzmi to jak anegdota, okazuje się jednak, że amerykański prezydent George Bush junior nie jest jankesem czystej krwi. W jego żyłach płynie słowiańska krew i to w dodatku błękitna. Rzecz w tym, że pra, pra dziadkiem Busha był polski książę Bolesław Krzywousty, legendarny założyciel Jeleniej Góry.

Ta sensacyjna wiadomość już od kilku lat pojawia się w mediach. Jako pierwsza podała ją telewizja publiczna, dwa lata temu powtórzyła ją Gazeta Wrocławska. A sensacyjne pokrewieństwo wyśledził nie kto inny, ale nasz dobry znajomy Michał Karaczewski Wołk wielki kniaź Kijowa, Czernichowa i Karaczewa, potomek dynastii Rurykowiczów i pierwszy pretendent do ukraińskiej korony. Ujawnił ją na konferencji prasowej wieńczącej jego kilkudniowy pobyt w Jeleniej Górze. Miasto oczywiście bardzo się kniaziowi podobało. Rozsmakował się co prawda w kaczce po chińsku, ale to już detal, niemniej kniaź Michał (wielki miłośnik genealogii i historii) był szczerze zaskoczony, że w Jeleniej Górze nikt nic o pokrewieństwie z Bushami nie wie, ba nie chce o tym wiedzieć i wykorzystać tej sytuacji.

Dlaczego - pytał kniaź Michał przechadzając się po jeleniogórskiej starówce - w waszym mieście nie ma pomnika Krzywoustego. Powinien być. Jest tak samo potrzebny i świadczy o historii tych ziem jak pruskie orły na odnowionej niedawno Bramie Wojanowskiej. Tego pomnika brakuje. Dobrym pomysłem jest także nadanie Georgowi Bushowi honorowego obywatelstwa miasta.

Jak dowodził kniaź Michał pokrewieństwo Krzywoustego, i Polaków, z rodem Bushów należy umiejętnie wykorzystać. To nie każdemu miastu może się przytrafić tak wpływowy bratanek. Można przecież, sugerował, zaprosić prezydenta USA do Jeleniej Góry. Lepszej promocji miasta i regionu jeszcze nikt nie wymyślił. Mogło by to być prawdziwą żyłą złota w rozwoju turystyki zza oceanu. Do miasta zaczęłyby przyjeżdżać wycieczki z Ameryki, choćby po to, by podziwiać napis na ratuszu, że miasto założył książę, którego daleki potomek jest prezydentem supermocarstwa.

Pytany o komentarz historyk i dyrektor Archiwum Państwowego w Jeleniej Górze Ivo Łaborewicz oświadczył, że nigdy wcześniej nie słyszał o pokrewieństwie Bolesława Krzywoustego z prezentem Ameryki Bushem, Busz, herbu Ossorya, ale jeśli badania genealogiczne są rzetelne i potwierdzają to pokrewieństwo, to widocznie tak jest.

W ślad za Gazetą Wrocławską tę sensacyjna informację podał również prestiżowy ukraiński tygodnik "Polityka i kultura". Ukraińców polskie korzenie Busha bardzo zainteresowały. Bardzo. Jak dowodził kniaź Michał "tam gdzie Polak zawsze był i Ukrainiec" niewykluczone więc, że czołowe mocarstwo świata jest ze słowianami zbratane od wieków i "naszych" w Waszyngtonie jest znacznie więcej niż anglosasów i Żydów.

Sęk w tym, że mimo upływu lat ani u nas na Bobrem prezydent Józef Kusiak, ani nad Dnieprem w Kijowie nikt z tej sensacyjnej wiadomości nie zrobił należytego użytku. Józef Kusiak nawet nie pofatygował się wysłać listu do Białego Domu z zaproszeniem dla prezydenta. Albo gazet prezydent K. nie czyta, albo nie wie co czyta. Brak wyobraźni i polotu. Wizji zero a niektórzy mówią, że nawet i jaj. Chyba, że się nagle przeraził wuja Georga?

Jolanta Stopka
do góry
| BO!Tutaj | Redakcja | Archiwum | Poczta |


Redakcja BO!Tutaj
Design by Dorota Reszke 2003

Serwis hostowany przez:

stat4u