Redakcja      Archiwum      Poczta    Księga gości 
 
BO!Tutaj  
Twój tygodnik Kijów - Warszawa - Nowy Jork - Jelenia Góra

  Nr 4(rokI I)             01 sierpnia 2004
W numerze:
bo!

HABAD - ŚMIERTELNA RADIACJA!

Ponad dziesięć lat "ukraiński" Żyd Eduard Hodos prowadzi, według jego własnych słów, "demaskującą walkę z niebezpieczną religijną sektą judejsko -faszystowską Habad".
 
bo! Pamięci Georga Orwella
ŚWINIE ROBIĄ SWOJE

"Folwark zwierzęcy" to tytuł książki Georga Orwella- bajki, opowieści o tym jak to pewnego dnia zwierzęta postanowiły żyć wspólnie, szczęśliwie i solidarnie. Sprawiedliwie.
 
bo! Śmierć Sikorskiego
zgonem Polski

Budujemy Pomnik !

sikorski_m.jpg (5.2 KB) Rok 2003 ogłoszono rokiem pamięci o Władysławie Sikorskim, mężu stanu, premierze i wodzu naczelnym zamordowanym 4 lipca 1943 na Gibraltarze.
 

bo!

bo!

Droga do Polski

Zapomniany
Prezydent Polski w Kraju!

Rozmowa
z Księciem Juliuszem Nowiną Sokolnickim, Ostatnim Prezydentem Polski na uchodźstwie

solol_m.jpg (5.5 KB) Największym naszym osiągnięciem było utworzenie Rady Środkowo Europejskiej, powstała ona
w 1986r. po wielu latach negocjacji z innymi rządami emigracyjnymi. Poza nami
w jej skład wchodzili także Bułgaria, Albania, Rumunia, Czechosłowacja, Estonia -
w sumie 7 rządów krajów środkowej Europy.
 
bo! Kawalerowie i Damy Orderu Świętego Stanisława
W kwietniu 2004r. autorstwa Ryszarda Tymoteusza Komorowskiego ukazał się długo oczekiwany album pt. "Kawalerowie i Damy Orderu Świętego Stanisława"...
 
bo! Budiesz na pristoł Ukrainy

Na Ukrainie została jedynie podległa Moskwie cerkiew, po prawdzie pełniąca rolę wywiadu rosyjskiego. Trzeba z tym skończyć. Ukraińcy muszą być gospodarzami u siebie - nie ma wątpliwości Michał Karaczewski Wołk.

Nosi się skromnie. Jeździ czerwonym autobusem lub pociągiem. Gdyby nie drobny, złoty znaczek korony wpięty w klapę marynarki, można by go wziąć za przeciętnego obywatela....

 
bo! Z ławy satyryka
sKuśka Kusiaka

Redaktor Wojciech Jankowski osiągnął cel.
O ile jego tekst - jak twierdzi satyryczny- przeszedł bez szerszego rezonansu, to los jaki go spotkał po jego opublikowaniu stał się przyczynkiem do poważnych dywagacji na temat motywacji, które przymusiły go do popełnienia feralnego tekstu...
 
bo! Korespondencja z Kijowa
DIKIE TAŃCE i WARIANT GRUZIŃSKI ?

  Premier Ukrainy złowił złotą rybkę. Złota rybka- jak każda złapana złota rybka- chcąc odzyskać wolność zaproponowała, że spełni mu trzy życzenia. Premier spojrzał na nią, zadumał się i... puścił wolno z komentarzem: - A na co mnie Twoja pomoc . Przecież mam wszystko, jestem premierem...
 
bo! Od redakcji
Bilion baksów dla Polski !

  Nasz nowy numer oddajemy Wam czytelniku w dacie kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Powstania, w którym zginęło co najmniej 200 000 tysięcy Warszawiaków - cywili i żołnierzy podziemnej Warszawy. Powstania, o którym nie chce pamiętać świat, bo jest ono, zwłaszcza dla byłych polskich koalicjantów w czasach II wojny światowej, tj. Rosji ( spadkobierczyni ZSRR) Wielkiej Brytanii USA i Francji, dowodem ich zbrodni na Polsce i Polakach. A dopiero potem hańby i zbrodni Niemców.stat4u

Gdańsk-Watykan-Częstochowa


Order Sprawiedliwości - dziękuje Polsce i Papieżowi(od lewej: Peter Reina; Książę Henryk Jankowski, Michał Karaczewski Wołk Wielki Kniaź Kijowa, Czernichowa i Karaczewa; były prezydent Polski Lech Wałęsa; Księżna Danuta Polanowska; Ojciec Jura Chumicz)
W niedzielę 25 kwietnia br w kościele św. Brygidy w Gdańsku podczas uroczystej ekumenicznej mszy świętej Międzynarodowym Rycerskim Orderem Sprawiedliwości zostali odznaczeni Lech Wałęsa, były prezydent Polski i Książę prałat Henryk Jankowski. Odznaczenia wręczył ukraiński Książę Michał Karczewski Wołk, Wielki Kniaź Kijowa, Czernichowa i Karaczewa, honorowy Wielki Mistrz tego Orderu. Nadano je w dowód wdzięczności za zasługi w budowaniu niepodległej Ukrainy.


"Wolność - mówi Wielki Kniaź Karaczewski - przyszła do Ukrainy z Gdańska, gdzie znajduje się kopia obrazu Matki Boskiej Fatimskiej. Polska i osobiście Lech Wałęsa jako pierwszy w 1991 r. uznał niepodległą Ukrainę. Był to historyczny moment dla Polski, Ukrainy i świata. Dwie godziny później niepodległą Ukrainę uznał Watykan a na drugi dzień Kanada. Teraz jest okazja by prezydentowi Wałęsie i prałatowi Jankowskiemu oficjalnie za tę odwagę podziękować i odznaczyć Orderem Sprawiedliwości".


Na zdjęciu moment przekazania Międzynarodowego Rycerskiego Orderu Sprawiedliwości byłemu prezydentowi Polski Lechowi Wałęsie przez Michała Karaczewskiego Wołk Honorowego Mistrza tego orderu

Fot. Jolanta StopkaDo odwagi nawiązał też Książę prałat Henryk Jankowski w wygłoszonej homilii, mówiąc iż Chrystus zawsze oczekuje od nas męstwa w wyznawaniu wiary, głoszeniu prawdy i odpowiedzialności za losy Ojczyzny. „Musimy odważnie mówić o błędach jakie widzimy i naszych przekonaniach. Musimy umieć głosić poglądy niepopularne bądź też niezgodne z narzuconą ogólnie ideologią liberalnego rozpasania" (czytaj pełny tekst kazania pt.: "Ze strachu nie rodzi się nic dobrego").
Obaj kawalerowie Międzynarodowego Rycerskiego Orderu Sprawiedliwości zostali zaproszeni przez Kniazia Karaczewskiego do złożenia wizyty na Ukrainie. I zaproszenie to zostało przyjęte.
W ekumenicznej mszy świętej uczestniczył ojciec Jura Chumicz z andriejewskiej cerkwi z Kijowa, Dzieje Apostolskie czytała Gertruda Szumska, posłanka Ligi Rodzin Polskich.

 

Po uroczystości u księcia Prałata Henryka Jankowskiego (pierwszy z lewej), ojciec Jurij Homicz diakon, księżna Danuta Polanowska, Michał Karaczewski Wołk wielki kniaź Kijowa, Czernichowa i Karaczewa, Peter Reiner biograf księcia H. Jankowskiego i Andrzej Kępiński.

Fot. Jolanta Stopka
4 maja br. Order Sprawiedliwości został przekazany Papieżowi Janowi Pawłowi II podczas uroczystej audiencji w Watykanie, w której wziął udział Walery Jewdokimow, Wielki Mistrz Międzynarodowego Orderu Sprawiedliwości na Ukrainie. Patrz zdjęcie poniżej Order otrzymał także prezydent Włoch Ciampi. ( O Orderze i Ukrainie czytaj także w artykule PAX ORBIS EX JURE nr. 4 Bo Tutaj)

Fot. Archiwum Michała Karaczewskiego Wołk

Książę Michał Karaczewski Wołk pochodzi ze znamienitego ukraińskiego rodu, którego protoplastą był Wielki Kniaź Jarosław Mądry. Książę Michał urodził się i wychował na emigracji we Francji. Odbył służbę wojskową i pracował we francuskiej dyplomacji. 10 lat temu powrócił na Ukrainę. Jest wielkim propagatorem polsko- ukraińskiej współpracy gospodarczej i politycznej. Kawalerem Orderu Św. Stanisława, Orderu Św. Brygidy nadanego mu przez prałata księcia Henryka Jankowskiego. Działał także w Społecznym Komitecie przygotowującym wizytę Ojca świętego na Ukrainie w 2001.r. Jest także Przewodniczy Stowarzyszeniu Szlachetnie Urodzonych w Kijowie. Ma 74 lata.
Ambasadorem Międzynarodowego Orderu Sprawiedliwości jest Książę Prałat Henryk Jankowski.

Więcej czytaj... (Budiesz na pristoł Ukrainy www.botutaj.sisco.pl)

Kawalerowie Orderu Sprawiedliwości Św. Brygidy w Częstochowie w Klasztorze na Jasnej Górze

Fot. Archiwum Michała Karaczewskiego Wołk


tekst i zdjęcia: Jolanta Stopka

do góry
| BO!Tutaj | Redakcja | Archiwum | Poczta |


Redakcja BO!Tutaj
Design by Dorota Reszke 2003

Serwis hostowany przez:

stat4u