Redakcja      Archiwum      Poczta    Księga gości 
 
BO!Tutaj  
Twój tygodnik Kijów - Warszawa - Nowy Jork - Jelenia Góra

  Nr 4(rokI I)             01 sierpnia 2004
W numerze:
bo!

HABAD - ŚMIERTELNA RADIACJA!

Ponad dziesięć lat "ukraiński" Żyd Eduard Hodos prowadzi, według jego własnych słów, "demaskującą walkę z niebezpieczną religijną sektą judejsko -faszystowską Habad".
 
bo! Pamięci Georga Orwella
ŚWINIE ROBIĄ SWOJE

"Folwark zwierzęcy" to tytuł książki Georga Orwella- bajki, opowieści o tym jak to pewnego dnia zwierzęta postanowiły żyć wspólnie, szczęśliwie i solidarnie. Sprawiedliwie.
 
bo! Śmierć Sikorskiego
zgonem Polski

Budujemy Pomnik !

sikorski_m.jpg (5.2 KB) Rok 2003 ogłoszono rokiem pamięci o Władysławie Sikorskim, mężu stanu, premierze i wodzu naczelnym zamordowanym 4 lipca 1943 na Gibraltarze.
 

bo!

bo!

Droga do Polski

Zapomniany
Prezydent Polski w Kraju!

Rozmowa
z Księciem Juliuszem Nowiną Sokolnickim, Ostatnim Prezydentem Polski na uchodźstwie

solol_m.jpg (5.5 KB) Największym naszym osiągnięciem było utworzenie Rady Środkowo Europejskiej, powstała ona
w 1986r. po wielu latach negocjacji z innymi rządami emigracyjnymi. Poza nami
w jej skład wchodzili także Bułgaria, Albania, Rumunia, Czechosłowacja, Estonia -
w sumie 7 rządów krajów środkowej Europy.
 
bo! Kawalerowie i Damy Orderu Świętego Stanisława
W kwietniu 2004r. autorstwa Ryszarda Tymoteusza Komorowskiego ukazał się długo oczekiwany album pt. "Kawalerowie i Damy Orderu Świętego Stanisława"...
 
bo! Budiesz na pristoł Ukrainy

Na Ukrainie została jedynie podległa Moskwie cerkiew, po prawdzie pełniąca rolę wywiadu rosyjskiego. Trzeba z tym skończyć. Ukraińcy muszą być gospodarzami u siebie - nie ma wątpliwości Michał Karaczewski Wołk.

Nosi się skromnie. Jeździ czerwonym autobusem lub pociągiem. Gdyby nie drobny, złoty znaczek korony wpięty w klapę marynarki, można by go wziąć za przeciętnego obywatela....

 
bo! Z ławy satyryka
sKuśka Kusiaka

Redaktor Wojciech Jankowski osiągnął cel.
O ile jego tekst - jak twierdzi satyryczny- przeszedł bez szerszego rezonansu, to los jaki go spotkał po jego opublikowaniu stał się przyczynkiem do poważnych dywagacji na temat motywacji, które przymusiły go do popełnienia feralnego tekstu...
 
bo! Korespondencja z Kijowa
DIKIE TAŃCE i WARIANT GRUZIŃSKI ?

  Premier Ukrainy złowił złotą rybkę. Złota rybka- jak każda złapana złota rybka- chcąc odzyskać wolność zaproponowała, że spełni mu trzy życzenia. Premier spojrzał na nią, zadumał się i... puścił wolno z komentarzem: - A na co mnie Twoja pomoc . Przecież mam wszystko, jestem premierem...
 
bo! Od redakcji
Bilion baksów dla Polski !

  Nasz nowy numer oddajemy Wam czytelniku w dacie kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Powstania, w którym zginęło co najmniej 200 000 tysięcy Warszawiaków - cywili i żołnierzy podziemnej Warszawy. Powstania, o którym nie chce pamiętać świat, bo jest ono, zwłaszcza dla byłych polskich koalicjantów w czasach II wojny światowej, tj. Rosji ( spadkobierczyni ZSRR) Wielkiej Brytanii USA i Francji, dowodem ich zbrodni na Polsce i Polakach. A dopiero potem hańby i zbrodni Niemców.stat4u
Korespondencja z Kijowa

DIKIE TAŃCE i WARIANT GRUZIŃSKI?Premier Ukrainy złowił złotą rybkę. Złota rybka- jak każda złapana złota rybka- chcąc odzyskać wolność zaproponowała, że spełni mu trzy życzenia. Premier spojrzał na nią, zadumał się i... puścił wolno z komentarzem: - A na co mnie Twoja pomoc. Przecież mam wszystko, jestem premierem.
Zaskoczona taką postawą premiera złota rybka tym bardziej postanowiła mu sie zrewanżować. I to bezpłatnie! Przecież to taki wspaniały człowiek, puścił wolno nic nie chcąc !
A premier? Wsiadł w auto i jedzie do pracy na Gruszewską. Na skrzyżowaniu czerwone światło. Obok pojawił się Mercedes, najnowszy model.-Fajnie byłoby taki mieć-pomyślał. I zdumiony widzi, że już siedzi za kierownicą takiego samego Mercedesa . Jeszcze nie oswoił sie z tą sytuacją jak pomyślał:- Ta blondynka co kieruje tym Mercedesem to super laska, gdyby tak była moją sekretarką. I znów zdumiony widzi, że owa piękność już siedzi obok niego w samochodzie.-I żeby tak jeszcze mieć ze dwadzieścia lat mniej-pomyślał. I znalazł się w więzieniu.
Dowcip ten opowiadają sobie nie tylko kijowianie. Wpisuje się on w atmosferę polityczną dzisiejszej Ukrainy. Wybory prezydenckie na Ukrainie wprawdzie będą dopiero jesienią, ale Kijów już od wiosny żyje pod dyktando tego najważniejszego politycznie wydarzenia. Zresztą termin żyje jest niestosowny. Kijów wyczekuje. A wyczekiwanie oznacza, iż prawie nic nie załatwisz co związane jest z planami jesiennymi lub ciut odleglejszymi. Ot, tak na wszelki wypadek urzędnik woli nie podjąć decyzji, a biznesmem ubezpiecza tyły. Słychać to wyraźnie w sygnałach jakie daje obóz prezydenta Leonida Kuczmy - nawet ogłoszono że nie jest już priorytetem dla Ukrainy wstąpienie do NATO i Unii Europejskiej. Ten wyraźny ukłon w stronę putinowskiej Rosji potwierdza coraz wyrazistszą linie podziału. Bo liczących się kandydatów na prezydenta Ukrainy jest dwóch. Proamerykański Wiktor Juszczenko. I prorosyjski aktualny premier Ukrainy, człowiek mający zapewnić bezpieczeństwo i wpływy grupy Kuczmy, czytaj Rosji. Człowiek o niejasnej do końca przeszłości i przejrzystej reputacji. Nawet siedział w więzieniu, co anonimowy autor cytowanego na wstępie dowcipu doskonale wykorzystał. A kto wygra?
W sondażach prowadzi W. Juszczenko. Myślę, że to także dobra wiadomość dla Polski., bo i może dzięki W. Juszczence powstanie "Oś dobra" (czytaj tekst pt.
"Oś dobra" w nr 3 naszego pisma - www.botutaj.pl lub www.botutaj.sisco.pl) W czerwcu i lipcu w Kijowie nikogo nie spotkałem kto deklarował chęć zagłosowania na człowieka Moskwy. Ale jednocześnie zdecydowana większość zwolenników Juszczenki - oczywiście spośród tych których ja poznałem- nie wierzy, iż Moskwa pozwoli wygrać Juszczence! Dominuje pogląd, iż może nawet dojść do oszustwa wyborczego. A co wtedy? Wariant gruziński?
Póki co na szczęście możemy spokojnie posłuchać Rusłany "Dikie Tańce".


Andrzej Kępiński
do góry
| BO!Tutaj | Redakcja | Archiwum | Poczta |


Redakcja BO!Tutaj
Design by Dorota Reszke 2003

Serwis hostowany przez:

stat4u