Redakcja      Archiwum      Poczta    Księga gości 
 
BO!Tutaj  
Twój tygodnik Kijów - Warszawa - Nowy Jork - Jelenia Góra

  Nr 5 (rok II)             08 marzec 2005

W numerze:
boKonstytucja

Konstytucja 1935 r polską racją stanu

Rozmowa z Juliuszem Nowina Sokolnickim, prezydentem Polski na uchodźstwie, Wielkim Mistrzem Orderu Świętego Stanisława odbyta 4 października 2004 w Colchester (Anglia)
 
bo! Bilion USD dla Polski

POLSKĄ RACJĄ STANU POWRÓT DO KONSTYTUCJI 1935 r!
Przed opinia publiczną skrywana jest prawda o tym, że Polsce i Polakom należą się bilionowe odszkodowania, bo za straty nam wyrządzone przez hitlerowskie Niemcy i sowiecką Rosje powinni nam zapłacić ich spadkobiercy - współczesne Niemcy i Rosja.
 
bo! WIWAT JUSZCZENKO! WIWAT TYMOSZENKO!sikorski_m.jpg (5.2 KB) Kiedy we wrześniu ubiegłego roku podróżowałem po Ukrainie na Krymie, w Odessie i Kijowie spotykałem Ukraińców pewnych co do dwóch spraw: - że nie będą głosować na człowieka ustępującego prezydenta Leonida Kuczmy, gdyż Ukraina potrzebuje zmiany...
 

bo!

BO! w plastikowej Europie

UNIA ZDRADY


solol_m.jpg (5.5 KB) Kiedy jesteś w Poczdamie nie sposób zadumać się nad sensem słowa sojusznik. To tu po zdradzieckiej dla Polski konferencji w Jałcie wbito w sposób ostateczny nóż w plecy sojusznikowi aliantów walczącemu o naszą i waszą wolność: Polsce.
 
 

Premierowi Belce na przebudzenie
NA POMOC

Z ławy sądowej - c.d.
bo! Rzecznik Praw Obywatelskich

LIST OTWARTY

Teoretycznie sądy i prokuratury powinny być niezależne od polityków i innych nacisków po to by mogły czynić sprawiedliwość. Bo teoretycznie w sądach i prokuraturach pracują najlepsi z najlepszych - najsprawiedliwsi. A w praktyce?
 
bo!

Kazanie o zdradzie stanu księdza Henryka Jankowskiego, Gdańsk 19.09.2004r.

NARZĘDZIA ZNIEWOLENIA NARODU POZOSTAJĄ TE SAME

"Błąd kryje się w koncepcji ludzkiej wolności oderwanej od posłuszeństwa prawdzie, a zatem również od obowiązku poszanowania praw innych ludzi.

 
bo! Majka AN OPEN LETTER TO THE EUROPEAN PARLIAMENT
    LIST OTWARTY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO
Co z tą Polską ? Właśnie!!! Jest, to między innymi powód napisania przeze mnie tego listu do Pana. Tytuł programu trafnie postawiony, ale uważam, że bardziej idzie w nim o typowe --- talk-show, a nie o prawdę i dobro Naszego kraju.
 
bo! Instytut Sikorskiego w Londynie - instytutem oszustów?
Dnia 6 października 2004 r po godzinie 14.00 odwiedziliśmy Instytut Polski i Muzeum im. Generała Sikorskiego w Londynie. Instytucja ta znajduje się w efektownej kamienicy przy Prince's Gate 20, w samym centrum Londynu.
 
bo! Nazwisko? Dobry towar!
  Od wielu lat w naszym kraju toczy się dyskusja o tym kto jest kim. I choć dyskusja ta toczy się w kawiarniach, restauracjach, w przedziałach PKP i autobusach nie ma jej na łamach prasy.
 
bo!

Żółkiew - Chocim - Zbaraż - Kamieniec Podolski - Bar

Z Kresów Rzeczypospolitej

  Na przełomie października i listopada 2004r. zespół redakcji Bo!Tutaj pojechał na Ukrainę. W drodze do Kijowa zwiedziliśmy Żółkiew, Chocim, Zbaraż, Kamieniec Podolski, Bar. Wspomnień mamy mnóstwo, aczkolwiek o jednym trzeba pamiętać.
stat4u
Dieta na Festiwalu

Zgodnie z zapowiedzią i programem doktor Jan Kwaśniewski twórca słynnej "diety optymalnej" był gościem i wykładowcom podczas tegorocznego Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Legnicy.

Festiwal jest imprezą popularnonaukową organizowaną co roku we wrześniu i październiku przez wyższe uczelnie Wrocławia, Instytut Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Adresowany jest do wszystkich interesujących się nauką, kultura, sztuką, ciekawych zjawisk otaczającego świata. Jest, jak twierdzą sami organizatorzy, "wielką pigułką edukacyjną" prezentującą w atrakcyjnej i zrozumiałej formie osiągnięcia nauki we wszystkich dziedzinach wiedzy.

Zainteresowanych wykładem doktora Kwaśniewskiego było bardzo duże, sala Akademii Rycerskiej była pełna. Przyszli nie tylko "optymalni" ale także osoby stosujące diametralnie inne modele żywienia. Pretensji do doktora nie było. Ludzie przyszli też po to, by na żywo zobaczyć sławnego 68 letniego ( już) doktora, który do góry nogami wywrócił całą powszechnie stosowaną piramidę żywieniową głosząc wszem i wobec, że tłuste życie to zdrowe życie. Warunkiem najważniejszym jest oczywiście zachowanie wymaganych proporcji Białka (1) do Tłuszczy ( 3) i do Węglowodanów ( 0,8 ).

Doktor niezmiernie rzadko opuszcza rodzinny Ciechocinek i wygłasza prelekcje poza miejscem zamieszkania, w Legnicy był po raz pierwszy. J. Kwaśniewski nie jest co prawda porywającym mówcą ale sala słuchała go w skupieni przez ponad 1,5 godziny. W pierwszym rzędzie siedzieli żona Krystyna Kwaśniewska, dyrektor Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego w Legnicy Politechniki Wrocławskiej Janusz Matuszewski, prezes Zarządu Głównego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Bractw Optymalnych Adam Jany oraz prezes OSBO z Legnicy Anna Piwnik. W holu można było także kupić optymalne ciasta oraz archiwalne i aktualne numer pisma "Optymalni", głównego organu Stowarzyszenia.

Doktor Kwaśniewski przez cały wykład mówił cichym, miarowym głosem, często sięgając do notatek. Przyznał, że odkąd jest na diecie ( a to już ponad 30 lat) nic nie jest w stanie go wyprowadzić z równowagi. Pan Doktor nie miał pomyślnych wieści dla słuchaczy, powtarzał wielokrotnie cytując Herodota, że z potraw które się zjada powstają wszystkie choroby ludzkie. A nasze społeczeństwo odżywia się coraz gorzej i jest coraz bardziej chore. Niestety lekarze to bagatelizują, rzadko który stawiając diagnozę pyta chorego jak się odżywia.

 

Swoją filozofię żywienia Jan Kwaśniewski buduje nie tylko w oparciu o nauki ścisłe jak biochemia ale także na Biblii. Pożywienie decyduje o naszej sprawności fizycznej i intelektualnej dlatego tez starożytni mędrcy odżywiali się tłusto, natomiast bezwolny tłum dostawał resztki. Dobrym zdrowiem i długowiecznością cieszyły się także ludy pasterskie Abchazji, Gruzji, Masajowie z Afryki czy starożytni Sumerowie żywiący się zdrowym mlekiem, serem oraz baraniną. W starożytności najzdrowszą i najpiękniejszą populacją byli Egipcjanie, a dziś za najzdrowszych uchodzą Francuzi, których tradycyjna kuchnia nie stroni od tłustego mięsa i jeszcze tłuściejszych serów. Na krótkiej liście osób, które przeczuwały siłę żywienia optymalnego są Hipokrates, Stanisław Staszic, Stefan Żeromski, prof., Julian Aleksandrowicz i oczywiście ksiądz Włodzimierz Sedlak, którego imie nosi ruch optymalnych. Na dietę Kwaśniewskiego przeszli Jerzy Grotowski, Piotr Jaroszewicz , a ostatnio Andrzej Rosiewicz i Lech Wałęsa. Z tego ostatniego doktor Kwaśniewski jest szczególnie zadowolony, twierdząc, że odkąd były prezydent jest na diecie optymalnej bardzo się zmienił - mówi jaśniej i logiczniej.

Doktor poinformował także, że już wkrótce naukowe badania nad dietą optymalną przeprowadzi Krajowa Izba Gospodarcza, pieniądze wyasygnowano z międzynarodowego Programu Eureka.

Legnicki wykład zakończyła seria pytań do doktora. Jedno z nich brzmiało, co robić gdy czuje się wstręt do tłustego jedzenia... Przy tak zniszczonej florze bakteryjnej doktor zalecał pić śmietankę stopniowo, małymi łyczkami, i jeśli zmiany nie są już nieodwracalne to jest nadzieja, że organizm z czasem się odbuduje. Optymalnie oczywiście.


Tekst i foto: Jolanta Stopka

do góry
| BO!Tutaj | Redakcja | Archiwum | Poczta |


Redakcja BO!Tutaj
Design by Dorota Reszke 2003

Serwis hostowany przez:

stat4u