Redakcja      Archiwum      Poczta    Księga gości 
 
BO!Tutaj  
Twój tygodnik Kijów - Warszawa - Nowy Jork - Jelenia Góra

  Nr 5 (rok II)             08 marzec 2005

W numerze:
boKonstytucja

Konstytucja 1935 r polską racją stanu

Rozmowa z Juliuszem Nowina Sokolnickim, prezydentem Polski na uchodźstwie, Wielkim Mistrzem Orderu Świętego Stanisława odbyta 4 października 2004 w Colchester (Anglia)
 
bo! Bilion USD dla Polski

POLSKĄ RACJĄ STANU POWRÓT DO KONSTYTUCJI 1935 r!
Przed opinia publiczną skrywana jest prawda o tym, że Polsce i Polakom należą się bilionowe odszkodowania, bo za straty nam wyrządzone przez hitlerowskie Niemcy i sowiecką Rosje powinni nam zapłacić ich spadkobiercy - współczesne Niemcy i Rosja.
 
bo! WIWAT JUSZCZENKO! WIWAT TYMOSZENKO!sikorski_m.jpg (5.2 KB) Kiedy we wrześniu ubiegłego roku podróżowałem po Ukrainie na Krymie, w Odessie i Kijowie spotykałem Ukraińców pewnych co do dwóch spraw: - że nie będą głosować na człowieka ustępującego prezydenta Leonida Kuczmy, gdyż Ukraina potrzebuje zmiany...
 

bo!

BO! w plastikowej Europie

UNIA ZDRADY


solol_m.jpg (5.5 KB) Kiedy jesteś w Poczdamie nie sposób zadumać się nad sensem słowa sojusznik. To tu po zdradzieckiej dla Polski konferencji w Jałcie wbito w sposób ostateczny nóż w plecy sojusznikowi aliantów walczącemu o naszą i waszą wolność: Polsce.
 
 

Premierowi Belce na przebudzenie
NA POMOC

Z ławy sądowej - c.d.
bo! Rzecznik Praw Obywatelskich

LIST OTWARTY

Teoretycznie sądy i prokuratury powinny być niezależne od polityków i innych nacisków po to by mogły czynić sprawiedliwość. Bo teoretycznie w sądach i prokuraturach pracują najlepsi z najlepszych - najsprawiedliwsi. A w praktyce?
 
bo!

Kazanie o zdradzie stanu księdza Henryka Jankowskiego, Gdańsk 19.09.2004r.

NARZĘDZIA ZNIEWOLENIA NARODU POZOSTAJĄ TE SAME

"Błąd kryje się w koncepcji ludzkiej wolności oderwanej od posłuszeństwa prawdzie, a zatem również od obowiązku poszanowania praw innych ludzi.

 
bo! Majka AN OPEN LETTER TO THE EUROPEAN PARLIAMENT
    LIST OTWARTY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO
Co z tą Polską ? Właśnie!!! Jest, to między innymi powód napisania przeze mnie tego listu do Pana. Tytuł programu trafnie postawiony, ale uważam, że bardziej idzie w nim o typowe --- talk-show, a nie o prawdę i dobro Naszego kraju.
 
bo! Instytut Sikorskiego w Londynie - instytutem oszustów?
Dnia 6 października 2004 r po godzinie 14.00 odwiedziliśmy Instytut Polski i Muzeum im. Generała Sikorskiego w Londynie. Instytucja ta znajduje się w efektownej kamienicy przy Prince's Gate 20, w samym centrum Londynu.
 
bo! Nazwisko? Dobry towar!
  Od wielu lat w naszym kraju toczy się dyskusja o tym kto jest kim. I choć dyskusja ta toczy się w kawiarniach, restauracjach, w przedziałach PKP i autobusach nie ma jej na łamach prasy.
 
bo!

Żółkiew - Chocim - Zbaraż - Kamieniec Podolski - Bar

Z Kresów Rzeczypospolitej

  Na przełomie października i listopada 2004r. zespół redakcji Bo!Tutaj pojechał na Ukrainę. W drodze do Kijowa zwiedziliśmy Żółkiew, Chocim, Zbaraż, Kamieniec Podolski, Bar. Wspomnień mamy mnóstwo, aczkolwiek o jednym trzeba pamiętać.
stat4u

Listy Andrzeja Gwiazdy i Roberta Majki

SKRADZIONA SOLIDARNOŚĆ !

Publikujemy, po polsku i angielsku, list Andrzeja Gwiazdy, legendarnego przywódcy "Solidarności"... No właśnie jakiej "Solidarności"? Publikujemy ten dokument skierowany do Parlamentu Europejskiego jako dowód kolejnego wielkiego politycznego i historycznego oszustwa dokonanego na naszych oczach.

Obok tego dokumentu publikujemy też list przemyskiego radnego Roberta Majki wysłany do redaktora Tomasza Lisa. W tejże samej sprawie. Ciekawi nas bowiem co o tym sądzi lansowany na prezydenta Polski gwiazdor telewizyjnego dziennikarstwa. Czy interesuje go prawda?

***

Przemyśl,12 października 2004r

Robert Majka, polityk
radny Rady Miasta Przemyśla
tel.(dom) 16.678.49.10
tel.kom.506.084.013

Pan Redaktor
Tomasz Lis
Program, Co z tą Polską? talk-show
Telewizja Polsat, Warszawa

Nadano w dniu jw. fax: 0.22.514.55.50 ,tel.514.55.22 lub 23

Szanowny Panie Redaktorze

Co z tą Polską ? Właśnie!!! Jest, to między innymi powód napisania przeze mnie tego listu do Pana. Tytuł programu trafnie postawiony, ale uważam, że bardziej idzie w nim o typowe --- talk-show, a nie o prawdę i dobro Naszego kraju. Oczywiście jest, to moja subiektywna ocena, ale opieram ją na faktach ostatnich 15-tu latach mojej oceny środków " społecznego" przekazu w Polsce.

Sam, tego doświadczyłem przez wiele lat..

W przyszłym roku, minie 25-ta rocznica solidarnościowego sierpnia. Gwoli ścisłości pragnę przypomnieć Panu, że pkt.3 porozumień sierpniowych mówił,
o : " gwarancji wolności słowa " w Polsce. Jak to wygląda do dnia dzisiejszego (12 października 2004r) pozostawię, to bez szerszego komentarza.

Często stawiane są takie twierdzenia jak; Gdyby miał coś ciekawego do powiedzenia, to dano by "temu komuś " możliwość wypowiedzi. Fakty, oraz Fakty- TVN w których Pan pracował mówią same za siebie jak wyglądała u NAS rzeczywistość medialna. A zdaje sobie Pan sprawę, że z faktami oczywistymi, trudno o polemikę. Zapewne zastanawia się Pan, o co mi chodzi pisząc ten list.

Uprzejmie wyjaśniam.

Po tajnych rozmowach pomiędzy Wałęsą i Kiszczakiem ( podaję jedną z wielu dat 31 sierpnia 1988r ) dostęp do środków przekazu w Polsce jest ograniczony. Moim zdaniem wynika, to bardziej z polityki medialnej w kraju, niż z cenzury takiej jaka była w PRL-u. Po 1989r obowiązuje jedynie słuszny kierunek, pogląd, a każdy kto ośmiela się mieć inny pogląd?
Jest ośmieszany, a mówiąc dosadnie blokowany.

Zastanawiam się czy stać Pana na cywilną odwagę i zaprosi Pan do programu....

Co z tą Polską-? talk-show, Panią Annę Walentynowicz, Pana mgr inż. Andrzeja Gwiazdę z Gdańska, i dr Kornela Morawieckiego twórcę organizacji Solidarność Walcząca, którą miałem zaszczyt reprezentować przez wiele lat, do 1997r.

Jak dotąd dostrzegam medialne embargo na rozmowy z wyżej wymienionymi osobami.?
Moim zdaniem, byłby to jakiś dowód, że zaczyna być w Polsce bardziej normalnie. Przykładem kraju w którym obowiązuje wolność słowa są Stany Zjednoczone, itp. kraje.
Powie Pan, jak Polska może się porównywać do USA.? Zgoda, nie może.! Rozumiem.
Ale powinna je zdecydowanie naśladować pod tym względem, a z tym(wolnością słowa) jest w Polsce coraz gorzej . I to są fakty.
Na tym kończę. Czekam na wieści od Pana....w przedmiotowej sprawie.....!?

Robert Majka

Otrzymują
1.Pan Tomasz Lis-Telewizja Posat,
2.Pani Anna Walentynowicz - Gdańsk,
3.Pan mgr inż. Andrzej Gwiazda- Gdańsk
4.Pan dr Kornel Morawiecki - Wrocław
5.a/a

 do góry
| BO!Tutaj | Redakcja | Archiwum | Poczta |


Redakcja BO!Tutaj
Design by Dorota Reszke 2003

Serwis hostowany przez:

stat4u