Redakcja      Archiwum      Poczta    Księga gości 
 
BO!Tutaj  
Twój tygodnik Kijów - Warszawa - Nowy Jork - Jelenia Góra

  Nr 5 (rok II)             08 marzec 2005

W numerze:
boKonstytucja

Konstytucja 1935 r polską racją stanu

Rozmowa z Juliuszem Nowina Sokolnickim, prezydentem Polski na uchodźstwie, Wielkim Mistrzem Orderu Świętego Stanisława odbyta 4 października 2004 w Colchester (Anglia)
 
bo! Bilion USD dla Polski

POLSKĄ RACJĄ STANU POWRÓT DO KONSTYTUCJI 1935 r!
Przed opinia publiczną skrywana jest prawda o tym, że Polsce i Polakom należą się bilionowe odszkodowania, bo za straty nam wyrządzone przez hitlerowskie Niemcy i sowiecką Rosje powinni nam zapłacić ich spadkobiercy - współczesne Niemcy i Rosja.
 
bo! WIWAT JUSZCZENKO! WIWAT TYMOSZENKO!sikorski_m.jpg (5.2 KB) Kiedy we wrześniu ubiegłego roku podróżowałem po Ukrainie na Krymie, w Odessie i Kijowie spotykałem Ukraińców pewnych co do dwóch spraw: - że nie będą głosować na człowieka ustępującego prezydenta Leonida Kuczmy, gdyż Ukraina potrzebuje zmiany...
 

bo!

BO! w plastikowej Europie

UNIA ZDRADY


solol_m.jpg (5.5 KB) Kiedy jesteś w Poczdamie nie sposób zadumać się nad sensem słowa sojusznik. To tu po zdradzieckiej dla Polski konferencji w Jałcie wbito w sposób ostateczny nóż w plecy sojusznikowi aliantów walczącemu o naszą i waszą wolność: Polsce.
 
 

Premierowi Belce na przebudzenie
NA POMOC

Z ławy sądowej - c.d.
bo! Rzecznik Praw Obywatelskich

LIST OTWARTY

Teoretycznie sądy i prokuratury powinny być niezależne od polityków i innych nacisków po to by mogły czynić sprawiedliwość. Bo teoretycznie w sądach i prokuraturach pracują najlepsi z najlepszych - najsprawiedliwsi. A w praktyce?
 
bo!

Kazanie o zdradzie stanu księdza Henryka Jankowskiego, Gdańsk 19.09.2004r.

NARZĘDZIA ZNIEWOLENIA NARODU POZOSTAJĄ TE SAME

"Błąd kryje się w koncepcji ludzkiej wolności oderwanej od posłuszeństwa prawdzie, a zatem również od obowiązku poszanowania praw innych ludzi.

 
bo! Majka AN OPEN LETTER TO THE EUROPEAN PARLIAMENT
    LIST OTWARTY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO
Co z tą Polską ? Właśnie!!! Jest, to między innymi powód napisania przeze mnie tego listu do Pana. Tytuł programu trafnie postawiony, ale uważam, że bardziej idzie w nim o typowe --- talk-show, a nie o prawdę i dobro Naszego kraju.
 
bo! Instytut Sikorskiego w Londynie - instytutem oszustów?
Dnia 6 października 2004 r po godzinie 14.00 odwiedziliśmy Instytut Polski i Muzeum im. Generała Sikorskiego w Londynie. Instytucja ta znajduje się w efektownej kamienicy przy Prince's Gate 20, w samym centrum Londynu.
 
bo! Nazwisko? Dobry towar!
  Od wielu lat w naszym kraju toczy się dyskusja o tym kto jest kim. I choć dyskusja ta toczy się w kawiarniach, restauracjach, w przedziałach PKP i autobusach nie ma jej na łamach prasy.
 
bo!

Żółkiew - Chocim - Zbaraż - Kamieniec Podolski - Bar

Z Kresów Rzeczypospolitej

  Na przełomie października i listopada 2004r. zespół redakcji Bo!Tutaj pojechał na Ukrainę. W drodze do Kijowa zwiedziliśmy Żółkiew, Chocim, Zbaraż, Kamieniec Podolski, Bar. Wspomnień mamy mnóstwo, aczkolwiek o jednym trzeba pamiętać.
stat4u

Oś dobra

WIWAT JUSZCZENKO! WIWAT TYMOSZENKO!

Kiedy we wrześniu ubiegłego roku podróżowałem po Ukrainie na Krymie, w Odessie i Kijowie spotykałem Ukraińców pewnych co do dwóch spraw:

- że nie będą głosować na człowieka ustępującego prezydenta Leonida Kuczmy, gdyż Ukraina potrzebuje zmiany,

- że chociaż będą głosować na ową zmianę, czyli Wiktora Juszczenkę, to i tak za sprawą " cudu nad urną " wygra Wiktor Janukowicz, człowiek Kuczmy.

I większość moich rozmówców brała pod uwagę "wariant gruziński", aczkolwiek bez przekonania. Kiedy kilka dni przed wyborami ponownie znalazłem się na Ukrainie w Żółkwi, Lwowie, Zaleszczykach, Zbarażu, Chocimiu i Kamieńcu Podolskim czuć było napięcie. I zdecydowanie. Pewność , co do tego że jak się trzeba będzie bić to bić się będziemy. Także w Kijowie liczono się z ryzykiem wojny domowej.

Celem rozpad Ukrainy

Baron Edward Hodos, tropiący z Charkowa Habad Żyd, nie miał żadnych wątpliwości. Według niego prezydenckie wybory na Ukrainie były sprawą drugorzędna, gdyż były one tylko środkiem do najważniejszego: próby dokonania rozbioru Ukrainy.

Moskwa przy pomocy oligarchów skupionych wokół Janukowicza , ściślej Żydów należących do Habadu, chce nie tylko poszerzyć swoje wielkie już wpływy na Ukrainie. Chce mieć ją na własność. Ukraina ma być też łupem Habadu tworzącego na gruzach ZSRR swoją - już trzecią - ponad państwową Hazarię. A jak agresywna i skuteczna to instytucja? E.Hodos wskazuje na oprawę propagandową kampanii wyborczej Janukowicza. Oparto ją na dwóch kolorach: dominującym niebieskim i białym.- Przecież to barwy Izraela nie Ukrainy- podkreśla E.Hodos

Hodos zagrożenia ze strony Habadu w szeregach obozu"pomarańczowych"Wiktora Juszczenki nie dostrzegał. Tymczasem z tekstów publikowanych na łamach tygodnika "Tylko Polska"to właśnie Juszczenko otoczony jest tymi, którzy w Polsce ukradli Solidarność, Żydami związanymi z wielkim George Sorosem i Gazetą Wyborczą. Komu wierzyć? Obu?

Walka

W prezydenckiej walce wyborczej używano różnych symboli i argumentów. Niebieski stał się kolorem obozu Janukowicza, rzecz w tym, że na Ukrainie słowo "niebieski" oznacza też ...pedofila. Toczono wojnę:

- na żony : Kuczmowa Rosjanką, Juszczenkowa Amerykanką, a przecie wiadomo kto rządzi- żona!

- na gaz: Janukowicz kampanię sfinansował za ruble rosyjskiego GAZPROMU a Juszczenko za Euro niemieckiego RUHRGAZU

-o Krym - Moskwa przygotowała umowę dzierżawy Krymu na 100 lat. Janukowicz jak zostanie prezydentem ja podpisze. Juszczenko nie podpisze.

-z obcą agenturą - pozbycie się oligarchów skupionych wokół Janukowicza to ograniczenie wpływów wywiadu rosyjskiego - argumentowano wokół Juszczenki. A wokół Janukowicza podnoszono zależność ekipy Juszczenki z twórcami " gruzińskiego wariantu'" importowanego z Serbii, a finansowanego przez USA.

- o życie - Juszczenkę otruto, na szczęście oszpecony przeżył., a Janukowicz upadł po uderzeniu ...jajkiem,

-na kolory - niebieski kontra pomarańczowy szalik, czapka, kubek, etc

Powstały piosenki, filmowe komiksy i wyborczy biznes.

Przesilenie

Igor tego ranka nie pospał. Obudził go dźwięk którego tutaj, przy ulicy Chmielnickiego w Kijowie nigdy wcześniej nie słyszał. Przeczuwając coś niezwykłego wziął do ręki aparat fotograficzny i kiedy wyszedł na balkon ujrzał niekończący się tłum idący na pobliski Majdan Niepodległości.

Wyszli na wezwanie Juszczenki i Tymoszenki. Pięknej Julii. Wczoraj oligarchki z ekipy Kuczmy. Dziś rewolucjonistki zwanej przez niektórych Joanna D'Arc. Dla innych baba z jajami.

 

Kiedy Igor opuścił mieszkanie na pobliskim Kreszcztiku ujrzał wielkie miasteczko namiotowe. Od tego dnia w mieszkaniu Igora zamieszkali nowi lokatorzy - Kijowianie przyjezdnym dawali bezinteresownie dach nad głową. A to co przebudziło Igora przejdzie do historii pod nazwą pomarańczowa rewolucja. I potrwa tygodnie. Tyle trzeba będzie aby unieważnić sfałszowane wyniki wyborów, aby nie dopuścić do władzy Janukowicza. Majdan Niepodległości staje się centrum wydarzeń - tu pojawia się Lech Wałęsa. Tu przemówi Aleksander Kwaśniewski. Tutaj ponad stutysięczny tłum będzie skandował ' Polska - Ukraina - na zawsze razem!". Tutaj się śpiewa "Nas dużo, nas nie pokonają","my nie bydło - fałszowaniu nie!"

Oś dobra a dzieci rewolucji

Mąż Olesi , historyk, aktywny działacz pierwszej rewolucji - tej po której ogłoszono niepodległość Ukrainy - zwraca uwagę, iż o przyszłości Ukrainy wiązanej z Juszczenką zadecydowała ludność zamieszkująca ziemie dawnej Rzeczpospolitej.

Uważa to za dobry znak. Wierzy, że teraz Unia Europejska przyjmie Ukrainę , a tam, w tej UE z Ukrainą: -My Ukraińcy i Wy Polacy, my razem pokażemy na co nas stać!

Nowy 2005 rok Ukraina przywitała wielką zmianą. Wiktor Juszczenko został prezydentem Ukrainy. Julia Tymoszenko premierem Ukrainy. Dzieci rewolucji górą - na razie głów nie tracą, chociaż nadal wielu twierdzi, że to kwestia czasu, bo przecież Joanna D'Arc choć przegnała z Francji Anglików życie swe na stosie straciła. To taka przeklęta logika wszelkich rewolucji.

Pani premier Julia Timoszenko ma swój stos w Rosji. Tam wydano za nią list gończy oskarżając ją jeszcze przed wyborami o korupcję rosyjskich generałów. Czy zapłonie? Zależeć to będzie przede wszystkim od determinacji tych, którzy rozumieją, iż wolna Ukraina bez wolnej Polski, tak jak wolna Polska bez wolnej Ukrainy nie istnieją. I zależeć to będzie też od tych, którzy pojmą, iż ten cel dziś można zrealizować budując tylko oś dobra: Kijów- Warszawa-Nowy Jork. Wbrew Moskwie i wbrew Berlinowi.

Andrzej Kępiński

Foto: Igor Pidperyhora i Jolanta Stopka

do góry
| BO!Tutaj | Redakcja | Archiwum | Poczta |


Redakcja BO!Tutaj
Design by Dorota Reszke 2003

Serwis hostowany przez:

stat4u