Redakcja      Archiwum      Poczta    Księga gości 
 
BO!Tutaj  
Twój tygodnik Kijów - Warszawa - Nowy Jork - Jelenia Góra

  Nr 5 (rok II)             08 marzec 2005

W numerze:
boKonstytucja

Konstytucja 1935 r polską racją stanu

Rozmowa z Juliuszem Nowina Sokolnickim, prezydentem Polski na uchodźstwie, Wielkim Mistrzem Orderu Świętego Stanisława odbyta 4 października 2004 w Colchester (Anglia)
 
bo! Bilion USD dla Polski

POLSKĄ RACJĄ STANU POWRÓT DO KONSTYTUCJI 1935 r!
Przed opinia publiczną skrywana jest prawda o tym, że Polsce i Polakom należą się bilionowe odszkodowania, bo za straty nam wyrządzone przez hitlerowskie Niemcy i sowiecką Rosje powinni nam zapłacić ich spadkobiercy - współczesne Niemcy i Rosja.
 
bo! WIWAT JUSZCZENKO! WIWAT TYMOSZENKO!sikorski_m.jpg (5.2 KB) Kiedy we wrześniu ubiegłego roku podróżowałem po Ukrainie na Krymie, w Odessie i Kijowie spotykałem Ukraińców pewnych co do dwóch spraw: - że nie będą głosować na człowieka ustępującego prezydenta Leonida Kuczmy, gdyż Ukraina potrzebuje zmiany...
 

bo!

BO! w plastikowej Europie

UNIA ZDRADY


solol_m.jpg (5.5 KB) Kiedy jesteś w Poczdamie nie sposób zadumać się nad sensem słowa sojusznik. To tu po zdradzieckiej dla Polski konferencji w Jałcie wbito w sposób ostateczny nóż w plecy sojusznikowi aliantów walczącemu o naszą i waszą wolność: Polsce.
 
 

Premierowi Belce na przebudzenie
NA POMOC

Z ławy sądowej - c.d.
bo! Rzecznik Praw Obywatelskich

LIST OTWARTY

Teoretycznie sądy i prokuratury powinny być niezależne od polityków i innych nacisków po to by mogły czynić sprawiedliwość. Bo teoretycznie w sądach i prokuraturach pracują najlepsi z najlepszych - najsprawiedliwsi. A w praktyce?
 
bo!

Kazanie o zdradzie stanu księdza Henryka Jankowskiego, Gdańsk 19.09.2004r.

NARZĘDZIA ZNIEWOLENIA NARODU POZOSTAJĄ TE SAME

"Błąd kryje się w koncepcji ludzkiej wolności oderwanej od posłuszeństwa prawdzie, a zatem również od obowiązku poszanowania praw innych ludzi.

 
bo! Majka AN OPEN LETTER TO THE EUROPEAN PARLIAMENT
    LIST OTWARTY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO
Co z tą Polską ? Właśnie!!! Jest, to między innymi powód napisania przeze mnie tego listu do Pana. Tytuł programu trafnie postawiony, ale uważam, że bardziej idzie w nim o typowe --- talk-show, a nie o prawdę i dobro Naszego kraju.
 
bo! Instytut Sikorskiego w Londynie - instytutem oszustów?
Dnia 6 października 2004 r po godzinie 14.00 odwiedziliśmy Instytut Polski i Muzeum im. Generała Sikorskiego w Londynie. Instytucja ta znajduje się w efektownej kamienicy przy Prince's Gate 20, w samym centrum Londynu.
 
bo! Nazwisko? Dobry towar!
  Od wielu lat w naszym kraju toczy się dyskusja o tym kto jest kim. I choć dyskusja ta toczy się w kawiarniach, restauracjach, w przedziałach PKP i autobusach nie ma jej na łamach prasy.
 
bo!

Żółkiew - Chocim - Zbaraż - Kamieniec Podolski - Bar

Z Kresów Rzeczypospolitej

  Na przełomie października i listopada 2004r. zespół redakcji Bo!Tutaj pojechał na Ukrainę. W drodze do Kijowa zwiedziliśmy Żółkiew, Chocim, Zbaraż, Kamieniec Podolski, Bar. Wspomnień mamy mnóstwo, aczkolwiek o jednym trzeba pamiętać.
stat4u

BO! w plastikowej Europie

UNIA ZDRADY

Kiedy jesteś w Poczdamie nie sposób zadumać się nad sensem słowa sojusznik. To tu po zdradzieckiej dla Polski konferencji w Jałcie wbito w sposób ostateczny nóż w plecy sojusznikowi aliantów walczącemu o naszą i waszą wolność: Polsce.

Churchil i Rooswelt oddali Stalinowi władzę nad losem milionów Polaków nie licząc się z wcześniej zawartymi sojuszami, z ofiarą krwi generała Władysława Sikorskiego, żołnierzy Andersa i Berlinga, ruiną Warszawy.

Kiedy z okolic Rotterdamu promem dociera się pod Colchester nie sposób zadumać się nad sensem słowa kanał. Rzymianie pokonywali ten kanał - La Manche - dla podboju Anglii. Żołnierze Rzeczpospolitej pokonali ten kanał w nadziei, że Anglia obroni Polskę przed Stalinem. Po Rzymianach pozostały ruiny. Anglię pokonuje dziś inny , nowy wróg . Kelnerka proszona o podanie typowego angielskiego piwa podaje...Calsberg. Jest to tak typowe piwo w Anglii jak typowym daniem Anglii jest fish and chips. A nadzieje żołnierzy Rzeczpospolitej? A któż by o nich pamiętał! Londyn zajęty jest swoimi sprawami . Wprawdzie w Hyde Park możesz wykrzyczeć swoje racje. Upomnieć się o morderców Sikorskiego i Polski. Ale kogo to zainteresuje? Odprawa wart honorowych pod pałacem królowej: to je ono!

Kiedy znów pokona się kanał - oczywiście La Manche - w Wersalu można się zadumać nad sensem słowa przemijanie. Bo w pobliskim Meudon nikt nie był w stanie wskazać willi - pałacyku, w którym po II wojnie światowej kształcono m.in. rosyjską, ukraińską i litewską arystokrację. A nawet pod migającą wieżą Eiffla ciężko wypić dobrą kawę. Wszędzie przeważa wszechmocny plastyk - żarcie typu fish and chips. McDonalds króluje w Niemczech, Belgii, Holandii, Anglii, Francji. Przy autostradach i na promach ten plastik , ambasador i promotor globalizacji, zwyciężył już bezdyskusyjnie. Jeżeli chcesz poznać smak lokalnej kuchni trzeba udać się daleko od autostrady. Wówczas- choćby w Pikardii - francuska wieś i francuskie miasteczka okażą się podobnie zaniedbane jak te nasze, chociaż tylko tam w przeciętnej restauracji doznasz smakowych rozkoszy, jak np. "langues de mouton aux olives" czy "boeuf bourguignon", "pieds de veau a la poulette" w towarzystwie dobrego wina z Budgundii.

Strasburg. Symbol sprawiedliwości. Trybunał Zjednoczonej Europy. Według standardów sprawiedliwości tu Polska powinna upomnieć się o swoje. Kiedy? Nie prędko. Póki co Polską i Europą rządzą spadkobiercy Stalina , Rooswelta, Churchila i Hitlera. Unia zdrady. Zdrady Polski. Zdrady Ukrainy. Dla kamuflażu przebrani w inne mundury nadal dbają o swoje interesy za nic mając los zdradzonej, złupionej i okaleczonej Polski. Za nic mając dramat przeszłości Ukrainy. Tak jakby polskie i ukraińskie cmentarze, choćby tylko ten w Londynie i ten pod Paryżem były wytworem pozaziemskiej fantazji. Jak długo jeszcze?

Andrzej Kępiński

Foto: Jolanta Stopka

do góry
| BO!Tutaj | Redakcja | Archiwum | Poczta |


Redakcja BO!Tutaj
Design by Dorota Reszke 2003

Serwis hostowany przez:

stat4u